Powrót na główną » Zbadaj swoje oczy » Zapisz się na badanie »

W Bottled zasięgniesz najlepszej porady okulistycznej - zapytaj!

 

Krótkowzroczność to stan, w którym ludzie mają zbyt dużą krótkowzroczność lub niezdolność do wyraźnego widzenia rzeczy z bliskiej odległości.

Poznaj objawy i dowiedz się, czy masz krótkowzroczność!

To właśnie u nas zasięgniesz profesjonalnej pomocy w kwestii krótkowzroczności!

Krótkowzroczność wzrasta wraz z wiekiem i zwykle zaczyna się między 10 a 12 rokiem życia. Najczęściej występuje, gdy czyjeś oczy nie są wystarczająco rozwinięte, aby ostro skupić się na odległych obiektach. Krótkowzroczność jest częstym problemem i można ją leczyć na różne sposoby.

W łagodnych przypadkach, takich jak krótkowzroczność w pobliżu maksymalnego dopuszczalnego zakresu, mogą być konieczne okulary korekcyjne lub zabieg chirurgiczny.

Czytaj więcej o krótkim widzeniu

 

 

Uzyskasz także pomoc w leczeniu stożka rogówki!

Wczesne leczenie stożka rogówki może zapobiec wielu poważnym powikłaniom, takim jak ślepota. Jeśli doświadczasz któregokolwiek z tych objawów związanych ze stożkiem rogówki – nawet jeśli nie pogorszyły się od czasu ostatniego badania – udaj się do okulisty w celu kompleksowej oceny.

Umów się na badanie wzroku już dziś i zadbaj o swoje oczy!

Krótkowzroczność, czyli zwiększenie mocy widzenia w bliży, to powszechny problem ze wzrokiem, dotykający około 50% populacji. Objawy zwykle rozwijają się stopniowo, często zaczynając od trudności z widzeniem z bliska.

Skorzystaj z badania wzroku zupełnie za darmo!

Istnieją różne sposoby leczenia krótkowzroczności, w zależności od jej nasilenia. W przypadku łagodnej krótkowzroczności często wystarczy leczenie, takie jak okulary do czytania lub soczewki kontaktowe.

W cięższych przypadkach, takich jak krótkowzroczność w pobliżu maksymalnego dopuszczalnego zakresu, mogą być konieczne okulary korekcyjne lub zabieg chirurgiczny.

Poznaj naszych lekarzy zespołu!

Istnieje kilka sposobów zapobiegania rozwojowi krótkowzroczności, w tym noszenie prawidłowych okularów i wystarczająca ilość ćwiczeń.